Sıkça Sorulan Sorular

Soru    : Firmanıza ait aktif sözleşme bilgileri bulunamadı ne demek?

Cevap  :  Sözleşme süreniz bitmiş ve yeni müşteri iseniz sözleşmeniz henüz onaylanmamış olabilir.

 


 

Soru    : Kullanıcıları nereden tanımlayacağım?

Cevap  : Ekranınızın sol üstündeki Modüller sekmesine tıklayarak karşınıza gelen ekranda Kullanıcı butonuna tıklayınız. Kullanıcı ekle “+” butonuna tıklayıp kullanıcıların bilgilerini girdikten sonra firma listesinden bu kullanıcının hangi firmalara giriş yetkisi varsa ilgili firmalar işaretlenir. Seçilen firmanın birden fazla modulü varsa (Muhasebe, Bordro vb) ilgili firma seçildikten sonra firmanın hangi modülüne giriş yetkisi verilecekse modül işaretlenerek kaydedilir.

 


 

Soru    : Kullanıcı sisteme nasıl girecek?

Cevap  : Kullanıcı sisteme ilk girerken kullanıcı adı ve şifresine kullanıcı adını yazarak girecektir. İlk giriş esnasında kullanıcının şifre değiştirmesi için karşısına kullanıcı şifre değiştirme ekranı gelir. Burada şifreniz en az bir rakam, en az bir harf içermeli ve 6 karakterden az olmamalıdır.

 


 

Soru    : Kullanıcıya farklı firmalara nasıl yetki verilir?

Cevap  : Ekranınızın sol üstündeki Modüller sekmesine tıklayarak karşınıza gelen ekranda Kullanıcı butonuna tıklayınız. Kullanıcının sağında bulunan düzenleme butonuna tıklayarak karşınıza gelen firmalar bölümünden kullanıcının hangi firmaya ve modülüne giriş izni vermek istiyorsanız işaretleyip kaydediniz.

 


 

Soru    : Yetkinizin olmadığı bir sayfaya erişmek istediniz mesajı geliyor ne demek?

Cevap  : Kullanıcıya herhangi bir firma yetkisi verilmemiştir. Kullanıcılardan giriş yapılıp ilgili kullanıcıya firma yetkisi verilmelidir.

 


 

Soru    : Kullanıcı, şifresini girerken hatalı şifre girildi mesajı geliyorsa ne yapılmalıdır?

Cevap  : Kullanıcıya verilen ad ve parolanın karakterleri gözden geçirilir. Verilen ad ve parolanın büyük harf veya küçük harf girilip girilmediği kontrol edilir. Klavyenizin Türkçe  karakter veya Numlock düğmesinin açık olup olmadığı kontrol edilir. Buna rağmen kullanıcı giriş yapamıyorsa. Yönetici tarafından kullanıcının şifresi sıfırlanır veya şifremi unuttum butonunu kullanarak şifresinin sistemde kayıtlı mail adresine gelmesini sağlar.


 

Soru    : Ekranlar çok büyük görünüyor ne yapmalıyım?

Cevap  : Ekran çözünürlüğünüzü 1024 x 768 piksel veya daha büyük olmalıdır.  Klavyenizin CTRL ile birlikte “+” veya “-“ butonlarınıza basarak ta ekranınızı büyültüp küçültebilirsiniz.

 


 

Soru    : Müşteri firmalarımı nasıl oluşturacağım?

Cevap  : Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ekranda “Firma Ekle” sekmesine tıklayarak burada firmanızla ilgili bilgileri tamamlayıp aktif yılı ekledikten sonra kaydet butonu ile firmanızı ekleyebilirsiniz.

 


 

Soru    : Kullanıcı yetkisi iptal edebilir miyim?

Cevap  : Kullanıcınızın yetkisini iptal etmek istiyorsanız kullanıcı modülüne geçilip buradan kullanıcı üzerindeyken düzenle butonuna tıklanarak kullanıcının firma yetkilerini iptal edebilirsiniz.

 


 

Soru    : Kullanıcıyı silebilir miyim?

Cevap  : Kullanıcınızın yetkisini iptal etmek istiyorsanız kullanıcı modülüne geçilip buradan kullanıcı üzerindeyken “x” butonuna basarak kullanıcıyı silebilirsiniz.